تبلیغات
ریا - نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز

ریا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

ریاست محترم سازمان مرکزی پیام نور کشور

جناب آقای دکتر زیاری

سلام علیکم

با توجه به اتفاقات اخیر دانشگاه پیام نور استان فارس و اعتراضات جمعی از دانشجویان، مبنی بر پیگیری مسائل و مشکلات مدیریت ارشد این دانشگاه، که مسلما از آن مطلع هستید و در پی عدم اقدام به موقع از سوی سازمان مرکزی پیام نور کشور و سایر سازمان های مربوطه نسبت به این موضوع، این دانشگاه متحمل ضرباتی در مسائل مدیریتی، فرهنگی و علمی شد که همه در برابر آن باید پاسخگو باشند. در این میان، رسیدگی جدی به مطالبات بدون پاسخ در اذهان عمومی درباره مدیریت دانشگاه پیام نور استان فارس، باید در اسرع وقت و بدون هیچگونه تسامحی آغاز و نتایج آن به افکار عمومی اعلام شود .

لذا بنا به تاکیدات امام خامنه ای(مدظله العالی) مبنی بر مطالبه از مسئولین و همت گماردن در جهت حرکت به سمت دانشگاهی متعالی و پویا و تاکید به پایبندی به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی، بر خود لازم و واجب دانستیم مطالبات و انتظارات جمعی از دانشجویان را در راستای انتخاب فردی اصلح، به عنوان ریاست دانشگاه پیام نور استان فارس، به استحضار برسانیم.

مدیریت ارشد دانشگاه باید مجهز به دو بال تعهد و تخصص باشد که مطمئنا عدم هر یک از این دو ویژگی منجر به از دست دادن صلاحیت خواهد شد. لذا بنا به فرموده امام خامنه ای)مدظله العالی) :” اگرمسئول هر بخش، در هر اندازه و هر شعاعی دارای ویژگی های لازم برای اداره ی آن امر و آن بخش باشد، انسان می تواند مطمئن باشد که کارها به صلاح پیش خواهد رفت. اول اینکه برای نفس کار و عمل آماده باشد. دوم، مساله آمادگی و استعداد و تعهد برای انجام کار. سوم، حفظ طهارت و تقواست”.

مسلما شما هم به این امر معتقد هستید که تنها مؤلفه یک مدیر نمونه در نظام اسلامی جذب اعتبارات و ساخت و ساز عمرانی نیست بلکه حرکت در جهت اسلامی کردن دانشگاه، نداشتن روحیه تساهل و تسامح در برخورد با مسائل فرهنگی و عمل در چهارچوب قانون نیز از جمله مهمترین این مؤلفه ها می باشد.

ریاست دانشگاه باید علمی باشد. دانشگاه محل بالیدن استعدادها و محیط نوآوری و نشاط علمی است. بسترسازی جهت رشد و پیشرفت علمی دانشگاه و دانشجویان، اهمیت دادن به نخبگان دانشگاهی، جهادعلمی، جنبش نرم افزاری، استفاده از اساتید مجرب و… با توجه به ظرفیت های دانشگاه پیام نور باید در راس امور تلقی شود.

دانشگاه محل پویایی و اوج آرمانخواهی و آرمانگرایی است و خود میدانید که نمی توان ضعف های فرهنگی را صرفا با افزایش بودجه جبران کرد. لذا ارزش های اسلامی و انقلابی در دانشگاه باید در عمل به منصه ظهور برسد و حرکت در راستای اهداف عالیه نظام و منحرف نشدن از این راه مقدس، باید همواره مورد توجه قرارگیرد.

با توجه به مجموعه پیام نور استان فارس و تعداد بالای مراکز و واحدها، لذا از جنابعالی خواستاریم با مورد توجه قرار دادن موارد مذکور، موجبات حرکت در جهت پیشرفت روز افزون دانشگاه پیام نور را فراهم آورده تا دیگر شاهد تکرار مسائل و مشکلات قبلی این دانشگاه نباشیم.

با آرزوی توفیقات روزافزون حضرتعالی

سایه ی ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای(اروحنا له الفدا) مستدام.

رونوشت : وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، وزارت اطلاعات ، استانداری فارسنوشته شده در شنبه 23 مهر 1390 توسط گمنام
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin